درمان زخم پای دیابتی

زخم پا یک عارضه مهم دیابت و اغلب آمپوتاسیون اندام تحتانی است . شایع‌ترین علل زمینه‌ای , نوروپاتی , تروما , بدشکلی , فشار کف پایی و بیماری‌های عروق محیطی می‌باشد . ارزیابی دقیق و سیستماتیک زخم پا به راهنمای درمان مناسب کمک می‌کند . واگنر و دانشگاه تگزاس سیستم‌هایی هستند که اغلب برای طبقه‌بندی زخم پا استفاده می‌شوند و این مرحله نشان‌دهنده پیش‌آگهی است . تسکین فشار با استفاده از قالب‌های تماس کلی , روروئک و یا " نیم کفش " تکیه‌گاه اصلی درمان اولیه است . دبریدمان شدید و مدیریت عفونت زمینه‌ای و ایسکمی نیز در مراقبت زخم پا مهم هستند . درمان سریع و تهاجمی

زخم پای دیابتی اغلب می‌تواند از وخامت مشکل جلوگیری کرده و احتمال قطع عضو را از بین ببرد . هدف از درمان , درمان زود هنگام برای التیام سریع ضایعه و جلوگیری از عود مجدد است . برنامه‌های مدیریتی چندوجهی که بر پیش‌گیری , آموزش , معاینات منظم پیاده , مداخله تهاجمی و استفاده بهینه از کفش درمانی تمرکز دارند , کاهش قابل‌توجهی در بروز قطع عضو اندام تحتانی نشان داده‌اند .
بیماری‌های پا مانند زخم , عفونت و قانقاریا عامل اصلی بستری در بیماران مبتلا به دیابت ملیتوس می‌باشند . روش کار: این مطالعه به صورت کارآزمایی بالینی تصادفی شده بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به دیابت قندی انجام شد . متاسفانه بسیاری از این بیماران نیاز به آمپوتاسیون در پای یا بالای قوزک پا در نتیجه عفونت شدید یا ایسکمی محیطی دارند . نوروپاتی اغلب عامل مستعد کننده زخم و آمپوتاسیون می‌باشد .
پای دیابتی و عوارض آن میلیاردها دلار صرف هزینه‌های مستقیم پزشکی و همچنین بستری طولانی‌مدت و دوران ناتوانی می‌شود . مقدمه : شایع‌ترین ضایعه پای دیابتی , یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد زخم است که در نتیجه یکی از عوامل خطر قطع عضو می‌باشد . تقریبا ً ۹۵ درصد از قطع عضو اندام تحتانی مرتبط با دیابت با زخم پا مقدم هستند .

 

 

 

تریتا


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: درمان ,دیابتی ,دیابت ,استفاده ,می‌باشد ,عفونت ,اندام تحتانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

علی‌آباد بلاگ فایل دنیا رو خلاصه کنیم استارون و کورین | تمام چیزهایی که لازم است در مورد استارون و کورین بداتید 6استار مووی مبلمان اداری مرجع ترین سایت اطلاعات د ارویی کانون فرهنگی رهپویان آباده دانلود جدیدترین آهنگ ها از خوانندگان ایرانی شریان